Sprostu sistēmās vistām ir liegts gandrīz viss, kas tām ir dabisks. Vistu dzīve aizrit, stāvot uz metāla režģa grīdas - troksnī, saspiestībā un putekļos. Sprostos vistas nevar pat normāli pastaigāt vai izplest spārnus. Viņas nekad neierauga dienasgaismu un nesajūt zemi zem kājām.
Šāda rūpnieciska olu ražošanas sistēma nav nepieciešamība - tā ir cietsirdīga pret dzīvniekiem un pretrunā ar mūsdienīgas sabiedrības vērtībām. Vienīgie ieguvēji ir olu ražotāji, kas pelna, ietaupot uz vistu dzīves apstākļiem. Sprostos ražotu olu cena ir dzīvnieku ciešanas. Šāda cena man nav pieņemama. Es iestājos pret vistu turēšanu sprostos.
Sabiedrības izaugsme un dzīvnieku aizstāvības attīstība iet roku rokā. Lai veiksmīgi īstenotu dzīvnieku labturības reformas, ir jāsadarbojas visām iesaistītajām pusēm – sabiedrībai, uzņēmējiem un sabiedriskajām organizācijām, katrai iesaistītajai pusei uzņemoties savu daļu atbildības.
Vistu turēšana sprostos ir cietsirdīga — to arvien skaidrāk apzinās ne tikai sabiedrība, bet arī bizness. Tāpēc aizvien vairāk uzņēmumu dzīvnieku labturību skata kā daļu no savas sociālās atbildības politikas.
Paziņojot par atteikšanos no sprostos dētām olām, šie uzņēmumi izvēlas darīt vairāk, nekā prasa likums, lai novērstu cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.
Atsakoties pieņemt vistu labturības politiku, šie uzņēmumi kavē dzīvnieku aizsardzības attīstību Latvijā.
Ar Tavu atbalstu mēs stājamies pretī spēcīgām industrijām, lai cīnītos ar cietsirdību rūpnieciskajā lopkopībā. Kļūsti par daļu no dzīvnieku aizstāvības kustības, lai panāktu pārmaiņas Latvijā!